| Ring størrelse |
|---|
2 fysiske butikker • Gratis fragt over 499,- • Bytteservice i +300 butikker • Gratis tilbud på reparation
1,095.00 kr.
Son Of Noa rhodineret sølvring med tiger eye 106700609,
Flot og klassisk ring i sølv som er blevet rhodineret, så din ring holder sin flotte sølvfarve i længere tid.
Ringen kan bestilles fra str. 56 – 70
Son of Noa er et dansk smykkebrand skabt til den moderne mand, der ønsker stilfulde accessories med et maskulint og tidløst udtryk. Brandet er en del af Nordahl Andersen og kombinerer klassisk skandinavisk design med rå materialer og en enkel æstetik.
Kollektionerne består af armbånd, halskæder, ringe og accessories, der er designet til at kunne styles både alene og i kombination. Materialerne spænder fra rustfrit stål og sterling sølv til læder og natursten, hvilket giver smykkerne et varieret og personligt udtryk.
Designet er inspireret af nordisk minimalisme, hvor rene linjer og diskrete detaljer skaber et stilrent look. Mange af smykkerne indeholder symboler og strukturer, der giver ekstra karakter uden at virke prangende.
Son of Noa er populært blandt mænd, der ønsker smykker, der både fungerer til hverdag og fest, og som samtidig kan bruges som en del af en personlig stil.
Hos Ure Guld Sølv finder du et udvalg af Son of Noa smykker, hvor maskulint design, kvalitet og funktionalitet går hånd i hånd.
Gucci YA110508 er et eksklusivt Swiss Made dameur i rustfrit stål med en diamantbesat urkasse. De 36 funklende diamanter med en samlet vægt på 0,22 ct. giver uret et elegant og luksuriøst udtryk. Urkassen måler 36 x 13 mm.
Alliancering i 14 kt guld med 14x 0,017 w.si diamanter fra Nuran.
Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesidenEt gavekort til Danske Guldsmede og Urmagere kan indløses i over 200 butikker i hele Danmark
Et gavekort til Danske Guldsmede og Urmagere kan indløses i over 200 butikker i hele Danmark
Tissot t02122551 fint dame ur med buet safir glas og læder rem
Lund Copenhagen ring med 5,5 - 6 mm hvid kulturperle i 14 kt guld.
Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesidenLund Copenhagen ørestikker med 5,5 - 6 mm hvid kulturperle i 14 kt guld.
Gucci YA111504 er et eksklusivt Swiss Made dameur i rustfrit stål med en smuk hvid perlemor urskive og en elegant diamantbesat urkrans. De 20 funklende diamanter med en samlet vægt på 0,16 ct. giver uret et luksuriøst og tidløst udtryk. Urkassen måler 33 mm