Raymond Weil Tango 5399-ST-00995 – Dameur med perlemor og diamanter
Raymond Weil Tango 5399-ST-00995 er et eksklusivt dameur, der kombinerer schweizisk præcision med et elegant og tidløst design. Uret er fremstillet i rustfrit stål og har en klassisk rund urkasse, som passer perfekt til både hverdagsbrug og festlige lejligheder. Den hvide perlemor urskive skaber et smukt naturligt farvespil, mens otte diamanter giver uret et eksklusivt og feminint udtryk.
Hvid perlemor urskive med romertal
Den elegante hvide perlemor urskive giver hvert ur sit eget unikke udseende, da perlemor reflekterer lyset forskelligt. Klassiske romertal skaber et stilrent udtryk, mens de selvlysende visere gør tiden let at aflæse – også i svag belysning.
De otte diamanter tilfører et diskret strejf af luksus og understreger urets eksklusive design.
Swiss Made quartzværk og safirglas
Raymond Weil Tango 5399-ST-00995 er udstyret med et præcist Swiss Made quartzværk, som sikrer stabil og nøjagtig tidsvisning. Den praktiske datovisning gør uret endnu mere funktionelt i hverdagen.
Det ridsefaste safirglas beskytter urskiven mod ridser og daglig slitage. Med en vandtæthed på 5 ATM (50 meter) kan uret modstå regn, stænk og almindelig kontakt med vand.
Komfortabel stållænke og tidløst design
Den elegante lænke i rustfrit stål giver både høj komfort og lang holdbarhed. Foldespændet sikrer, at uret sidder sikkert og behageligt på håndleddet hele dagen.
Det klassiske Tango-design gør modellen til et alsidigt dameur, der passer perfekt til både kontoret, hverdagen og festlige begivenheder.
Derfor skal du vælge Raymond Weil Tango 5399-ST-00995
- Swiss Made quartzværk
- Urkasse i rustfrit stål
- Stållænke med foldespænde
- Hvid perlemor urskive
- 8 diamanter
- Romertal
- Datovisning
- Selvlysende visere
- Ridsefast safirglas
- Vandtæt til 5 ATM (50 meter)



