| Glas type | |
|---|---|
| Lænkens materiale |
2 fysiske butikker • Gratis fragt over 499,- • Bytteservice i +300 butikker • Gratis tilbud på reparation
8,200.00 kr.
Certina DS Special Edition. Automatisk urværk med orange skive og datovisning. Uret har en vandtæthed på 50 bar, skruekrone og urkassens størrelse er på 43mm.
| Glas type | |
|---|---|
| Lænkens materiale |
Dette schweiziske urbrand er kendt for sin kombination af præcision, kvalitet og holdbarhed. Med mere end 130 års erfaring har mærket opbygget et stærkt ry blandt urentusiaster, der ønsker et pålideligt ur, der kan tåle hverdagens udfordringer – uden at gå på kompromis med stil.
Alle modeller bærer mærket Swiss Made, som står for høj håndværksmæssig standard, præcise værker og materialer i topkvalitet. Mærkets kendte DS-koncept (Double Security) giver ekstra beskyttelse mod stød, vand og ekstreme forhold. Vi sælger i Ure Guld Sølv en del Certina-ure pga. den ekstra beskyttelse DS-konceptet giver.
Uanset om du foretrækker et sporty, klassisk eller moderne udtryk, finder du et bredt udvalg af kollektioner. Fra elegante dress-ure til robuste dykkerure som DS Action Diver – der er et ur til både hverdagen og mere krævende eventyr.
Brandet er designet til aktiv brug. Robust konstruktion, rustfrit stål, safirglas og høj vandtæthed gør serierne populære blandt dem, der ønsker et ur, som både ser godt ud og performer i enhver situation.
Schweizer kvalitet og pålidelig præcision
DS-system for øget robusthed
Tidløst og alsidigt design
Velegnet til både hverdagsbrug og sport
Son of Noa 102510409 rhodineret sølv ring blank
Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesidenSKN 14 kt vikinge ring med safir øjne er en karakterfuld ring udført i ægte 14 karat guld. Designet er inspireret af nordisk stil og prydes af safirer som øjne, hvilket giver ringen et markant og unikt udtryk. Et smykke med stærk symbolik og masser af personlighed.
Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesidenSKN 14 kt guld herrering med syntetisk hvid sten fra eget værksted. Ringen er håndlavet i ægte 14 karat guld og har et klassisk og maskulint design. Den hvide sten giver ringen et stilrent og eksklusivt udtryk.
Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesidenSignet ring i sølv 11x13 mm plade, med blank plade. Gode muligheder for at personliggøre med f.eks. monogram eller andet.
Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesidenEt gavekort til Danske Guldsmede og Urmagere kan indløses i over 200 butikker i hele Danmark
Son of Noa 809701492 armbånd i brunt kalve læder
Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesidenSignet ring i sølv, 18x17 mm plade. blank overflade på pladen. gode muligheder for at personliggøre med f.eks. et monogram eller andet.
Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesidenSon of Noa 809701191 armbånd i sort kalve læder
Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden