| Størrelse | |
|---|---|
| Urets værk | |
| Vandtæthed | |
| Urrem | |
| Urets materiale |
2 fysiske butikker • Gratis fragt over 499,- • Bytteservice i +300 butikker • Gratis tilbud på reparation
21,990.00 kr.
Maurice Lacroix Pontos Chronograph automatik herre ur med safirglas, sort læderrem og stopurs funktion. Uret måler 43 mm og har 100 meters vandtæthed.
Maurice Lacroix er et anerkendt schweizisk urmærke, der siden 1975 har været kendt for at kombinere klassisk urmagerhåndværk med moderne design og høj kvalitet. Med base i den schweiziske Jura-region producerer brandet ure, hvor præcision, eksklusive materialer og elegant design går hånd i hånd.
Maurice Lacroix er især kendt for den populære AIKON-kollektion, som med sit karakteristiske design, integrerede lænke og høje finish har opnået stor popularitet blandt urentusiaster verden over. Kollektionen forener et sporty udtryk med klassisk schweizisk kvalitet og passer både til hverdag og mere formelle anledninger.
Mange Maurice Lacroix ure er udstyret med schweiziske automatiske eller quartz-urværker og er fremstillet med ridsefast safirglas, der beskytter urskiven og sikrer lang holdbarhed. Materialer som rustfrit stål og omhyggelig finish understreger den høje kvalitet, som kendetegner brandet.
Hos Ure Guld Sølv finder du et udvalg af autentiske Maurice Lacroix ure, hvor du får schweizisk præcision, eksklusivt design og høj komfort samlet i ét ur. Et Maurice Lacroix ur er et oplagt valg for dig, der ønsker et luksusur med stærk identitet og lang levetid.
Casio Timeless W-59-1VQES. Et ur med digital tid med gummirem. Uret har alarm, stopur og kan vise tiden i enten 12-timers eller 24-timers format. Urkassen måler 34mm.
Bering 12927-010 . Et flot kvarts ur med rustfrit stål mesh lænke og safirglas. Urkassen måler 27mm.
Tissot Powermatic 80 T0994071104800, herreur i stål med blå skive, safirglas.
Jacob Jensen 582 med rektangulær titanium urkasse, sort urskive uden indikatorer og sort lænke.
Minimalistisk dansk design med præcist quartzurværk.
Uret er med safirglas Urkasse og lænke måler ca. 22 mm i bredden.Gucci YA102577 er et elegant Swiss Made dameur med et enkelt og stilrent design. Den sorte urskive og den sorte læderrem skaber et klassisk look, der passer til enhver anledning. Urkassen måler 14 mm.
Seiko Premier Kinetic Srg001p2. Et flot kinetic herreur med sort læderrem. Det er muligt at se gangreserven på urskiven. Urkassen måler 42mm.
Certina DS dame ur i stål/hvid med safir glas, sten, perlemorskive, dato samt lænke
Gucci YA102541 er et eksklusivt Swiss Made dameur med en elegant hvid perlemor urskive og en diamantbesat urkasse. Det feminine design kombinerer luksus og præcision i et tidløst armbåndsur. Urkassen måler 14 mm.