| Urets materiale | |
|---|---|
| Lænkens materiale | |
| Urets værk | |
| Størrelse |
2 fysiske butikker • Gratis fragt over 499,- • Bytteservice i +300 butikker • Gratis tilbud på reparation
Du mangler kun 499.00 kr. for at få gratis fragt.

Du mangler kun 499.00 kr. for at få gratis fragt.
9,950.00 kr. Den oprindelige pris var: 9,950.00 kr..6,950.00 kr.Den aktuelle pris er: 6,950.00 kr..Du sparer 3,000.00 kr. (30%)
Tissot t02138582 dame ur med buet safir glas og diamanter
| Urets materiale | |
|---|---|
| Lænkens materiale | |
| Urets værk | |
| Størrelse |
Tissot er et af verdens mest anerkendte schweiziske urmærker og har siden 1853 været synonym med præcision, innovation og høj kvalitet. Med mere end 170 års erfaring inden for urmageri kombinerer Tissot klassisk schweizisk håndværk med moderne teknologi og tidløst design. I dag er brandet en del af Swatch Group og er kendt for at levere Swiss Made ure med en imponerende kvalitet i forhold til prisen.
Tissot tilbyder et bredt udvalg af ure til både mænd og kvinder – fra elegante dressure til sportslige modeller som PRX, Seastar, Gentleman og Le Locle. Mange modeller er udstyret med schweiziske ETA- eller Powermatic 80-urværker, hvor Powermatic 80 byder på op til 80 timers gangreserve. Derudover er de fleste Tissot ure fremstillet med ridsefast safirglas, som giver optimal beskyttelse og lang holdbarhed.
Tissot er kendt for at forene tradition og innovation. Brandet har gennem årene introduceret en række banebrydende teknologier og er i dag officiel tidtager ved flere internationale sportsbegivenheder. Uanset om du søger et klassisk hverdagsur eller et eksklusivt mekanisk ur, er Tissot et oplagt valg for dig, der ønsker schweizisk kvalitet og præcision.
Hos Ure Guld Sølv finder du et udvalg af autentiske Tissot ure, hvor kvalitet, design og funktionalitet går hånd i hånd.
Boccia Ø29mm 3175-03 med gulddouble på titanium lænke og safir glas
Bering 13426-334 . Et flot kvarts ur med rustfrit stål mesh lænke og safirglas. Urkassen måler 26mm.
Seiko Chronograf Srw807p1. Et flot dameur med perlemor skive og 11 diamanter. Uret er med rustfri stållænke, safirglas og har en vandtæthed ned til 100 meter. Urkassen måler 36mm.
Longines L25634876 dame ur i stål m. perlemor skive samt 12 diamanter. Safir glas
Seiko Velatura Sndv65p1. Et flot ur med diamanter i kransen og rustfrit stål lænke. Uret er med safirglas og den har en vandtæthed ned til 100 meter. Urkassen måler 39mm.
Marc Jacobs dame ur i stål med lænke som har mineral glas.