| Størrelse |
|---|
2 fysiske butikker • Gratis fragt over 499,- • Bytteservice i +300 butikker • Gratis tilbud på reparation
25,995.00 kr. Den oprindelige pris var: 25,995.00 kr..19,995.00 kr.Den aktuelle pris er: 19,995.00 kr..
Lund Copenhagen manchetknapper knude 15 mm i 14 kt guld.
| Størrelse |
|---|
Lund Copenhagen er et traditionsrigt dansk smykkebrand, der er kendt for sit tidløse design og stærke rødder i dansk smykkekunst. Brandet forener klassisk håndværk med elegant æstetik og skaber smykker, der både er feminine, enkle og let genkendelige.
Kollektionerne spænder bredt og omfatter blandt andet de ikoniske margueritsmykker, som er blevet et symbol på dansk sommer, glæde og tradition. Her finder du alt fra ringe og øreringe til armbånd og halskæder, hvor det karakteristiske blomsterdesign går igen i mange variationer.
Ud over margueritserien tilbyder brandet også klassiske smykker med perler, vedhæng og enkle former, der passer perfekt til både hverdag og fest. Designet er skabt med fokus på holdbarhed og æstetik, så smykkerne kan bruges og værdsættes i mange år.
Hos Ure Guld Sølv finder du et udvalg af Lund Copenhagen smykker, hvor dansk designtradition og høj kvalitet går hånd i hånd.
18 kt guldring med diamanter isat i pave, ialt 0,22 W.SI.
Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesidenJan Jørgensen Royal Heart ring 041393dr-rg/hvg i 14 kt hamret guld med hvidgulds hjertefatning m 0,04 W.pi diamant
Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesidenAagaard i 14 kt hvidguldsring "Wave" med satin overflade, samt 6x 0,015 W.SI diamanter. 9105141
Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesidenMaurice Lacroix Aikon med stål lænke, safir glas, 8 diamanter (SI, Wesselton, 0,05 Ct, samlet) på en sort perlemor skive, automatisk værk, og 200 meters vandtæthed
Gucci YA119506 er et eksklusivt Swiss Made dameur med urkasse og armring i rustfrit stål. Den elegante sorte urskive er udsmykket med fire funklende diamanter, som giver uret et luksuriøst og tidløst udtryk. Urkassen måler 33 x 17 mm.
Gucci YA120507 er et eksklusivt Swiss Made dameur med urkasse og lænke i rustfrit stål. Den sorte urskive er udsmykket med fire funklende diamanter ved klokken 12, 3, 6 og 9, hvilket giver uret et elegant og luksuriøst udtryk. Urkassen måler 28 x 19 mm.
Gucci YA122501 er et elegant Swiss Made dameur med urkasse og armring i rustfrit stål. Den hvide urskive med datovisning og ridsefast safirglas giver uret et klassisk og eksklusivt udtryk. Urkassen måler 35 mm.
Jan Jørgensen Royal Heart ørestikker 041373ds-0,28hvg i 14 kt hvidguld hjertefatning med 0,28 W.pi total.