| Størrelse | 11 cm |
|---|---|
| Ring størrelse |
2 fysiske butikker • Gratis fragt over 499,- • Bytteservice i +300 butikker • Gratis tilbud på reparation
935.00 kr.
Lund Copenhagen 907011-S sølv marguerit ring 11 mm blomst
Lund Copenhagen er et traditionsrigt dansk smykkebrand, der er kendt for sit tidløse design og stærke rødder i dansk smykkekunst. Brandet forener klassisk håndværk med elegant æstetik og skaber smykker, der både er feminine, enkle og let genkendelige.
Kollektionerne spænder bredt og omfatter blandt andet de ikoniske margueritsmykker, som er blevet et symbol på dansk sommer, glæde og tradition. Her finder du alt fra ringe og øreringe til armbånd og halskæder, hvor det karakteristiske blomsterdesign går igen i mange variationer.
Ud over margueritserien tilbyder brandet også klassiske smykker med perler, vedhæng og enkle former, der passer perfekt til både hverdag og fest. Designet er skabt med fokus på holdbarhed og æstetik, så smykkerne kan bruges og værdsættes i mange år.
Hos Ure Guld Sølv finder du et udvalg af Lund Copenhagen smykker, hvor dansk designtradition og høj kvalitet går hånd i hånd.
SKN 14 kt solitairering hvidguld diamant er en klassisk og elegant ring udført i 14 karat hvidguld med én brillant slebet diamant. Diamanten er i Wesselton farve og SI klarhed, og kan vælges i størrelser fra 0,10 ct til 0,35 ct, så ringen kan tilpasses efter ønske.
Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesidenSKN 14 kt guld solitairering W VS 4 greb er en klassisk ring fremstillet i eget værksted med fokus på kvalitet og håndværk. Ringen er udført i 14 karat guld og prydes af en brillant slebet diamant i Wesselton farve med klarhed VS. Modellen fås med diamantstørrelser fra 0,15 ct til 0,50 ct, så du kan vælge den størrelse, der passer perfekt.
Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesidenAlliance ring i 14 kt guld med W.VS diamant.
Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesidenSKN 14 kt. hvidguld alliance ring med W.VS diamant.
Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesidenLund Copenhagen 907211-M sølv forgyldt ring med marguerit, med 11 mm blomst. Ringen findes fra størrelse 49 til 62, skriv i kommentaren hvilken størrelse du skal bruge.
SKN 14 kt rødguld alliance ring 3 diamanter W VS er en elegant ring udført i 14 karat rødguld med 3 smukke diamanter. Diamanterne er i Wesselton farve og VS klarhed og kan vælges i størrelser fra 0,03 ct til 0,15 ct pr. sten, så ringen tilpasses dine ønsker.
Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesidenLund Copenhagen sølv forgyldt ring med 1X7,5mm og 2X5mm margueritter. Ringen findes fra størrelse 49 til 62, skriv i kommentaren hvilken størrelse du skal bruge.
14kt guld solitaire ring med 0,10 W.SI brillant, med tulipan fatning.
Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden