| Størrelse | 19 × 75 cm |
|---|
2 fysiske butikker • Gratis fragt over 499,- • Bytteservice i +300 butikker • Gratis tilbud på reparation
1,800.00 kr.
Lund Copenhagen 90110019-3-M sølv forgyldt armbånd med 3 margueritter
| Størrelse | 19 × 75 cm |
|---|
Lund Copenhagen er et traditionsrigt dansk smykkebrand, der er kendt for sit tidløse design og stærke rødder i dansk smykkekunst. Brandet forener klassisk håndværk med elegant æstetik og skaber smykker, der både er feminine, enkle og let genkendelige.
Kollektionerne spænder bredt og omfatter blandt andet de ikoniske margueritsmykker, som er blevet et symbol på dansk sommer, glæde og tradition. Her finder du alt fra ringe og øreringe til armbånd og halskæder, hvor det karakteristiske blomsterdesign går igen i mange variationer.
Ud over margueritserien tilbyder brandet også klassiske smykker med perler, vedhæng og enkle former, der passer perfekt til både hverdag og fest. Designet er skabt med fokus på holdbarhed og æstetik, så smykkerne kan bruges og værdsættes i mange år.
Hos Ure Guld Sølv finder du et udvalg af Lund Copenhagen smykker, hvor dansk designtradition og høj kvalitet går hånd i hånd.
Lund Copenhagen 9015012-30-M sølv forgyldt armbånd med marguerit, med 4 x 7,5 mm blomster
Joanli Nor sølvforgyldt armbånd 845 075-3 med 12mm livets træ. 16 cm + 3 cm til forlængelse.
SKN 14 kt kongearmbånd 2-farvet 2,95 mm 18,5 cm er et elegant armbånd udført i ægte 14 karat guld og hvidguld. Det klassiske kongeled-design kombinerer de to guldfarver og skaber et stilrent og tidløst udtryk. Med en tykkelse på 2,95 mm og længde på 18,5 cm er armbåndet både diskret og komfortabelt til daglig brug.
Susanne Friis Bjørner forgyldt armbånd 1567-2-184 er et elegant armbånd i forgyldt 925 sterlingsølv med et smukt og feminint design. De fine detaljer og den varme gyldne overflade gør armbåndet perfekt til både hverdag og fest.
Susanne Friis Bjørner armbånd 1585-2-102 er et elegant forgyldt sølvarmbånd med tre smukke cabochonslebne grønne agatsten. Det fine og feminine design gør armbåndet perfekt til både hverdag og fest, hvor de grønne sten skaber et eksklusivt og naturligt udtryk.
Joanli Nor sølv armbånd 845 075 med 12 mm livets træ med syntetiske sten. 16+3 cm med forlængelse stykke.
Joanli Nor Rhodineret sølv armbånd 845 037 AGNA med cz
Joanli Nor rhodineret sølv armbånd ANNA 845 011 med cirkel 13mm cz.