| Størrelse | 18 cm |
|---|---|
| Ring størrelse |
2 fysiske butikker • Gratis fragt over 499,- • Bytteservice i +300 butikker • Gratis tilbud på reparation
1,250.00 kr.
Lund Copenhagen 907018-M sølv forgyldt marguerit ring med 18 mm blomst
Lund Copenhagen er et traditionsrigt dansk smykkebrand, der er kendt for sit tidløse design og stærke rødder i dansk smykkekunst. Brandet forener klassisk håndværk med elegant æstetik og skaber smykker, der både er feminine, enkle og let genkendelige.
Kollektionerne spænder bredt og omfatter blandt andet de ikoniske margueritsmykker, som er blevet et symbol på dansk sommer, glæde og tradition. Her finder du alt fra ringe og øreringe til armbånd og halskæder, hvor det karakteristiske blomsterdesign går igen i mange variationer.
Ud over margueritserien tilbyder brandet også klassiske smykker med perler, vedhæng og enkle former, der passer perfekt til både hverdag og fest. Designet er skabt med fokus på holdbarhed og æstetik, så smykkerne kan bruges og værdsættes i mange år.
Hos Ure Guld Sølv finder du et udvalg af Lund Copenhagen smykker, hvor dansk designtradition og høj kvalitet går hånd i hånd.
14 kt SKN guld ring med 0,13 w.si.
Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesidenJan Jørgensen Royal Heart vedhæng 041383ds-hvg i 14 kt hamret hvidguld, hjertefatning og 0,14 W.pi diamant. kæde medfølger ikke.
14 kt guldring med hjerte og 0,05 w.si diamanter.
Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesidenSiersbøl figaro 9kt guldarmbånd i 16cm + 2cm.
Jan Jørgensen Royal Heart ørestikker 041373ds-0,28hvg i 14 kt hvidguld hjertefatning med 0,28 W.pi total.
Nordahl Andersen, 8 kt guld vedhæng hjerte, 8 mm
18 kt hvidguld vedhæng hjerte med diamanter 0,14 W.SI. på 18 kt hvidguldskæde 45 cm lang.