| Vandtæthed | |
|---|---|
| Urrem | |
| Urets værk | |
| Urets materiale | |
| Størrelse | |
| Glas type |
2 fysiske butikker • Gratis fragt over 499,- • Bytteservice i +300 butikker • Gratis tilbud på reparation
| Vandtæthed | |
|---|---|
| Urrem | |
| Urets værk | |
| Urets materiale | |
| Størrelse | |
| Glas type |
Dette schweiziske urbrand er kendt for sin kombination af præcision, kvalitet og holdbarhed. Med mere end 130 års erfaring har mærket opbygget et stærkt ry blandt urentusiaster, der ønsker et pålideligt ur, der kan tåle hverdagens udfordringer – uden at gå på kompromis med stil.
Alle modeller bærer mærket Swiss Made, som står for høj håndværksmæssig standard, præcise værker og materialer i topkvalitet. Mærkets kendte DS-koncept (Double Security) giver ekstra beskyttelse mod stød, vand og ekstreme forhold. Vi sælger i Ure Guld Sølv en del Certina-ure pga. den ekstra beskyttelse DS-konceptet giver.
Uanset om du foretrækker et sporty, klassisk eller moderne udtryk, finder du et bredt udvalg af kollektioner. Fra elegante dress-ure til robuste dykkerure som DS Action Diver – der er et ur til både hverdagen og mere krævende eventyr.
Brandet er designet til aktiv brug. Robust konstruktion, rustfrit stål, safirglas og høj vandtæthed gør serierne populære blandt dem, der ønsker et ur, som både ser godt ud og performer i enhver situation.
Schweizer kvalitet og pålidelig præcision
DS-system for øget robusthed
Tidløst og alsidigt design
Velegnet til både hverdagsbrug og sport
Gucci YA121505 er et eksklusivt Swiss Made dameur med urkasse og armring i rustfrit stål. Den elegante sorte urskive og otte funklende diamanter giver uret et luksuriøst og tidløst udtryk. Urkassen måler 26 mm.
Certina herre ur i stål/sort med dato samt sort silikone rem
Gucci YA120507 er et eksklusivt Swiss Made dameur med urkasse og lænke i rustfrit stål. Den sorte urskive er udsmykket med fire funklende diamanter ved klokken 12, 3, 6 og 9, hvilket giver uret et elegant og luksuriøst udtryk. Urkassen måler 28 x 19 mm.
Certina DS dame ur i stål/hvid med safir glas, sten, perlemorskive, dato samt lænke
Bering 12927-010 . Et flot kvarts ur med rustfrit stål mesh lænke og safirglas. Urkassen måler 27mm.
Seiko Premier Kinetic Srg001p2. Et flot kinetic herreur med sort læderrem. Det er muligt at se gangreserven på urskiven. Urkassen måler 42mm.
Gucci YA102577 er et elegant Swiss Made dameur med et enkelt og stilrent design. Den sorte urskive og den sorte læderrem skaber et klassisk look, der passer til enhver anledning. Urkassen måler 14 mm.
Jacob Jensen 580 herreur med rektangulær titanium urkasse og lænke. Quartzurværk og minimalistisk urskive. Elegant skandinavisk design i let titanium. Uret er med safirglas Urkasse og lænke måler ca. 22 mm i bredden.